"Blog specjalistów od reklamy video w internecie"

Zaplecze w postaci know-how naszej grupy umożliwia nam kompleksową obsługę kampanii video od kreacji, produkcji, poprzez technologię emisji i na raportowaniu kampanii skończywszy.

Grawerstwo jest to jedna z najdawniejszych technik zdobienia wyrobów artystycznych.

Grawerowanie w dzisiejszych czasach używane jest najczęściej w jubilerstwie, wiele osób korzysta z tej możliwości, ozdabiając biżuterię, a także małżeństwa co raz częściej decydują się na oryginalne i unikalne napisy na swoich obrączkach, np. z imionami, czy datą ślubu.

Maszyny i urządzenia grawerskie
w przypadku grawerowania ręcznego wykorzystuje się tak zwane rylce, to specjalne i różnie profilowane ostrza wyprodukowane ze stali, które są osadzone w drewnianych uchwytach, grawerowanie to przyjęło technikę skrawania. Z czasem jak w większości zawodach nastąpił rozwój urządzeń, odtąd zaczęto się posługiwać maszynami grawerskimi (głownie kopiarkami), obecnie za techniki grawerskie uważa się także trawienie substancjami chemicznymi i rytowanie laserem.
Na rynku dostępne jest wiele urządzeń i maszyn mechanicznych jak i laserowych, które umożliwiają grawerowanie nawet początkującym, w różny sposób, na różnych powierzchniach oraz wielkościach. Można znaleźć zarówno urządzenia nowe, jak i używane - opisuje pracownik Grawcom (www.grawcom.com).

W jakich materiałach można grawerować?
W obecnych czasach grawerowanie można zrobić na większości dostępnych materiałach, biżuterii ze złota czy srebra, na szkle, na płytkach metalowych lub płytkach z tworzywa sztucznego, a nawet na zdjęciach.
Wykorzystanie ploterów laserowych w grawerowaniu to nowoczesna technika, która jest niezwykle bezpieczna w przeciwieństwie do zwykłych mechanicznych maszyn korzystając z urządzeń laserowych nie mamy bezpośredniej styczności z obrabianym materiałem, grawerowanie laserem umożliwia uzyskać wyjątkowo czyste krawędzie cięcia oraz precyzyjne detale obróbki. Urządzenia laserowe są niezwykle proste w obsłudze, wspierają również standardowe programy graficzne co pozwala dobrać i przygotować odpowiednio wzór.

W obiektywie

marketing

reklama

promocja